Tekma brez obramb železarjem

HDD Olimpija - Jesenice 5:10.

Na prvi finaslni tekmi slovenskega državnega prvenstva so gledalci lahko uživali ob številnih zadetkih. Pri tem so bili uspešnejši Jeseničani, ki so zasluženo prišli do prve zmage.
Po napaki domače obrambe je železarja v vodstvo popeljal Jure Sotlar. Aleš Mušič je kmalu izenačil a soo železarji v zaključku tretjine ušli na+2.
Po odmoru je Jaka Ankerst nadaljeval kjer je zaključil. Nikita Reyn je sicer znižal zaostanek a je Jaka Ankerst hitro zadel še tretjič. Po petem prejetem zadetku je Jeffa Frazeeja zamenjal Tilen Spreitzer. Do zadnjega odmoro so padli še trije zadetki, od tega dva v njegovo mrežo.
V zadnji tretjini je padlo še pet zadetkov. Za zmaje sta bila uspešna Žiga Pešut in Enes Gorše, za Jeseničane pa Žan Jezovšek, Tadej Čimžar in za konec Nathan Di Casmirro.
Druga finalna tekma bo na sporedu v nedeljo na Jesenicah.

HDD Olimpija Ljubljana - HDD SIJ Acroni Jesenice 5:10 (1:3, 2:4, 2:3) - 0:1 v zmagah