Zmajem srebrne medalje

HDD Olimpija - Jesenice 3:4 OT.

Tudi na tretji tekmi finala slovenskega državnega prvenstvca so se zmage veselili jeseniški železarji.
Prvih dvajset minut je pripadlo zmajem. Domači so terensko premoč kronali ob prvi prednosti igralca več. Žana Usa je v 14. minuti presenetil Aleš Mušič.
V 22. minuti je na 2:0 povišal Aljaž Uduč. Gostje so udarec vrnili kaj kmalu. Zaostanek je prepolovil Miha Logar.
V 42. minuti je številčno prednost za izenačenje izkoristil Aleksandar Magovac. Pod prekrškom je Jeseničane nato v vodstvo popeljal Tadej Čimžar. A zmaji se niso predali. Lepo samostojno akcijo je z zadetkom za podaljšek uspešno zaključil Aljaž Uduč.
V podaljšku so bili podjetnejši gosti. Zmaji so uspeli zdržati dve minuti z igralcem manj. Ob vrnitvi na led Aleša Mušiča pa je Jeseničanom naslov državnega prvaka prinesel Miha Logar.
Za Jeseničane je to 11. naslov državnega prvaka v samostojni Sloveniji medtem, ko zmaji ostajajo pri 15.

HDD Olimpija Ljubljana - HDD SIJ Acroni Jesenice 3:4 OT (1:0, 1:1, 1:2, 0:1) - 0:3 v zmagah